Забіги

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

01 січня 2016 | 01:01
Пропонуємо Вашій увазі приблизний перелік забігів на 2017 рік, які планують проводити в Україні. Звертаємо увагу, що не нді заходи відображені...

Лайфхаки марафонцю-початківцю

Знайти корисні рекомендації від професійних легкоатлетів, досвідчених марафонців — не проблема. Але є категорія осіб, яка погано сприймає поради на віру, їм треба перевірити все на власній шкірі. Певною мірою я також належу до цих авантюристів. Тому викладені нижче поради — це більшою мірою конспект, за яким планую готуватися до наступного випробування. Хоча, якщо комусь цікавий мій досвід, не заперечую — читайте й користуйтеся. Аби на здоров’я :)

Лайфхаки марафонцю-початківцю

1. Правильний одяг

Це не обов’язково має бути брендова футболочка чи майка з особливим плетінням високотехнологічної нитки. Хоча, звичайно, у такій буде комфортніше. Головне, щоб одяг не натер шкіру. Ретельно підібраний за розміром, зручний для щоденного носіння, бігу на невеликі дистанції він може стати джерелом мук навіть на півмарафоні. Рекомендую протестувати перед марафоном одяг, у якому плануєте бігти, на дистанції не менше 10 км. Навіть незначне почервоніння шкіри — підстава пошукати іншу модель.

Коли я забуваю про це, після забігу ходжу, наче качок, якому м’язи заважають повністю опустити руки. Тільки мені заважають натерті до ран пахви. До речі, це ж правило діє щодо спідньої білизни.

2. Їжа та напої із собою

Якщо ви вперше (чи навіть вдруге) біжите марафон і не впевнені, що вкладетесь у ліміт часу, не розраховуйте на обіцяне after party! Не факт, що до вашого фінішу щось залишиться на точках загального харчування. Візьміть із собою банан, бутерброд, пляшечку мінеральної води, Коли (тільки не Light!) чи термос із солодким чайком із лимончиком.

На своєму першому марафоні я мало не залишилася без виділених мені організаторами сосисочок. Коли після фінішу прийшла отоварити свій талон, жіночки схаменулися: «Ой, а ми оце саме збиралися віддати дві останні сосиски песикам. Вони такими голодними очима на нас дивляться!» А ще виявилося, що вода закінчилася і вони мені можуть видати тільки пляшку пива. Так, це рідина, насичена поживними речовинами, але я мало не вирубилася дорогою додому в громадському транспорті після п’яти годин нічного бігу й літра пива зверху.

Лайфхаки марафонцю-початківцю

3. Останній прийом їжі

Є аксіома: останній прийом їжі має бути не пізніше, ніж за 6 годин до старту. І варто взяти її на віру. Підчас бігу основний потік крові концентрується у м’язах, щоби забезпечити їхню виснажливу роботу. Процес травлення йде слабко. Усе, що залишилось у кішківнику, заважає, й організм прагне цього позбутися. Його зовсім не хвилює стартували ви, закінчуєте бігти, чи тільки плануєте — потреба усамітнитися може виникнути в будь-який час. Тому краще незадовго до старту з’їжте банан, трохи спеціального гелю. До речі, така дієта вбереже вас від коликів у боці. На трасу можна взяти із собою гелю чи злакових батончиків, якщо боїтеся залишитися голодними.

Я вже неодноразово згадувала, як з’їла трохи вермішельки за 4 години до старту — була певна, що за цей час вона перетравиться. Враження були настільки яскраві, що згадую це за кожної нагоди. Десь з 10 кілометра забіг перетворився на аутотренінг, коли я намагалася домовитися з організмом відкласти невідворотне на потім. Мені це вдалося, але тепер знаю всі потаємні куточки свого кишківника. То ж не будьте, як я, будьте розумнішими!

4. На трасі

І ще один корисний лайфхак, про який не слід забувати на трасі. Як бачите фотографа, чи оператора — позуйте, кривляйтесь, махайте руками у камеру і всіляко проявляйте позитивні емоції, навіть якщо важко. У цьому є багато переваг:

  • ви самі себе підтримуєте емоційно;
  • так більше шансів мати після забігу декілька прикольних фоток на згадку;
  • їх легше потім віднайти серед сотень фото інших бігунів в однотипних позах.

Лайфхаки марафонцю-початківцю

5. Подумайте про себе після забігу

Ось ви виснажені нарешті закрили за собою двері квартири. Про що ви зараз мрієте? Вимитися, щось перекусити й лягти відпочити. Добре, якщо є хтось, хто вам це організує. А якщо немає? Підготуйтеся до свого повернення заздалегідь. Хай у холодильнику лежить щось, що можна розігріти нашвидкуруч, ліжко буде розстелене, у ванні — свіжий рушник. Це дріб’язок, за який ви потім будете собі вдячні.

Обов’язково перед стартом проведіть генеральне прибирання у квартирі. Коли повернетесь, ще мінімум тиждень вам буде не до розкладання речей на свої місця. Після першого півмарафону я з місяць пересувалася ходою циркуля. Перший тиждень піднятися з дивану мене могли змусити лише фізіологічні потреби. Яке вже там генеральне прибирання! Звичайно, з кожним забігом відновлюєшся швидше. Після третього марафону я вже за тиждень ходила як новенька, але дуже хвалила себе за заздалегідь прибрану квартиру.

Безумовно, у кожного марафонця свій досвід. Я розповіла про свій. Сподіваюсь, він буде комусь корисний.

Ну, і трохи корисної інформації від досвідчених бігунів:

Останні публікації

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

18 серпня 2018 | 00:08
Продовжуємо розвповідб про «Програму життєвих навичок», яку розробив тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Протягом року...
Как прищепити дитині любов до книжок

Как прищепити дитині любов до книжок

04 серпня 2018 | 16:08
От же ж біда для сучасних батьків — діти проміняли книги на гаджети! Втупляться в ігри і не хочуть відкривати...
Програма Life Skills: рішучість

Програма Life Skills: рішучість

28 травня 2018 | 22:05
Як натренувати в дитині рішучість? Тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм досягає цього задопомогою розробленої ним...
Шлях до прибуткової професії

Шлях до прибуткової професії

02 травня 2018 | 09:05
«Дивись, Zumba — популярний напрям! Заняття відвідує купа народу. Можна тренувати і непогано заробляти!», — вирішим допомогти моїй тренерській кар'єрі...
Програма Life Skills: позитивне мислення

Програма Life Skills: позитивне мислення

08 січня 2018 | 03:01
Продовжуємо розповідь про програму Life Skills, яку розробив засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Він виділив 12 найважливіших...