Забіги

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

01 січня 2016 | 01:01
Пропонуємо Вашій увазі приблизний перелік забігів на 2017 рік, які планують проводити в Україні. Звертаємо увагу, що не нді заходи відображені...

Мотивація: як почати життя з понеділка

Хто не обіцяв собі з понеділка почати нове життя? Регулярно ходити в зал, бігати вранці, робити зарядку і все таке інше. Деякі дійсно в понеділок здійснюють задумане. Наприклад, виходять на пробіжку, пишаються собою і у вівторок виходять знову. У середу теж встають зрання, але, зітхаючи, в четвер - зі скрипом. У п'ятницю ця ідея вже не в пріоритеті, а субота і неділя - ну її нафіг! Відпочиваю! З понеділка знову почну. Можливо.

Дехто справді починає, але з меншим ентузіазмом. А натхнення шукає в мотивуючому відео, картинках, постах в соцмережах. З часом перегляд мотивуючої продукції Інтернету займає більше часу, ніж власне тренування. А то й зовсім їх замінює...

«Я - нікчема!», - короткий підсумок всіх починань і внутрішніх терзань.

Мотивація на тренування

Секрети досягнень

Чому так відбувається? Та тому, що часто ми не розуміємо, чого прагнемо, яка мета у цих знущань над собою. Але є одне просте запитання, яке може одним махом вирішити проблему: «Навіщо? Навіщо я хочу тренуватися?» І дуже важливо знайти на нього правильну відповідь.

Зазвичай перше, що спадає на думку - абстракції. Я хочу бути сильним, спритним, красивим, здоровим, чемпіоном всього і вся. Але абстракція - це не мета, на неї ніколи не знайдеться потрібної мотивації. Спробуйте задавати собі уточнюючі запитання. Навіщо я хочу бути здоровим, красивим, спритним? Чого я хочу досягти і навіщо особисто мені потрібне це чемпіонство? Що я отримаю, досягнувши цих результатів, а що втрачу?

Відповідаючи на ці питання, максимально детально створіть в уяві картинку цього результату. Де я перебуваю, що в мене є, чого у мене немає, які люди, речі мене оточують, а від чого довелося відмовитися та інше. І як тільки картинка стане виразною і ясною, загляньте всередину себе. Що ви відчуваєте? Які емоції ви переживаєте, досягнувши наміченого результату? Він вас тішить, робить щасливою людиною?

Вкрай важливо бути з собою максимально чесним. Відключити мозок і віддатися емоціям. Тільки вони і розкажуть про найголовніше - ваша це мета, чи нав'язана кимось ззовні. На досягнення своєї мети знадобляться мінімальні зусилля для мотивації. На чужу - неймовірні, і результат не завжди втішає.

Чаку Норрісу мотивація не потрібна

Чужа мета - це відчуття на кшталт: «Так, круто було б!» Або «А чого, в цілому прикольненько». З такими настроями бензину зазвичай вистачає на старт і два-три кроки. Потім доводиться мучитися неймовірними душевними гризотами, шмагати себе в хвіст і в гриву, щоб зробити наступний крок. Але найголовніше, досягнута мета зазвичай спустошує і розчаровує. А ми ж хочемо бути щасливими, правда?

Що таке своя мета, як її визначити? Своя мета - це коли від представленої картинки тіло розслабляється і при цьому буквально дзвенить від бажання швидше в неї потрапити. Коли ви повністю розчиняєтеся в майбутньому результаті, відчуваючи себе єдиним цілим зі Всесвітом. Може все це звучить трохи пафосно, але тільки так можна знайти потрібні важелі в власному мозку, які переключать організм в ефективний режим роботи.

Мотивуючі картинки та інші техніки

І ось з цього моменту будь-яка мотиваційна техніка буде ефективною. Тепер можна переходити до надихаючих картинок, відео, афірмаціїям та іншим технікам. Чому? Тому що тільки внутрішнє наповнення робить їх ефективними. Без нього картинки будуть просто картинками, афірмації - набором слів, а відео - безглуздими картинками, які змінюються в супроводі таких самих пустих слів.

 Мотивуючі картинки чомусь не мотивують

Згадайте, як у зрілому віці в один момент відкривався сенс звичних з дитинства слів. Але в дитинстві вони були просто словами, а в зрілому віці за ними вже стояв певний життєвий досвід. Точно так само і з техніками. Викликаючи образ своєї мети, мрії, ми отримуємо енергію на її реалізацію, а мотивуючі техніки її збирають і направляють у потрібне русло. Техніки - це інструмент, який принесе користь, якщо знати, як ним користуватися і заради яких результатів.

Принцип усвідомленості того, що ти робиш в даний момент, працює і стосовно тренувань. Якщо розуміти, заради чого ти йдеш у зал, бажання тренуватися пропадає тільки у випадку перетренованості. Тому що фізично відчуваєш, як кожен присід, кожне віджимання наближає тебе до мети. І хочеться робити ще і ще.

Мотивація від, мотивація до

Правила використання обраних технік можна знайти в Інтернеті, але всі вони рекомендують дотримуватися позитивних установок і тяжіти до приємних образів. Це так звана «мотивація до...», тобто прагнення до бажаного результату. Але є ще «мотивація від...» - уникнення небажаного результату.

Свого часу останній варіант допоміг мені позбутися страху перед бормашиною. Ще якихось 10-15 років тому знеболювання у стоматологів використовувалося рідко. Щоб подолати страх болю, я під кабінетом сиділа і фантазувала про те, що зараз відбувається в моєму хворому зубі, як все це впливає на мій організм, як зуб болітиме, якщо не полікувати його зараз. Хвилин 15 таких фантазій - і я готова була терпіти який завгодно біль, тільки щоб ці кошмари ніколи не стали реальністю. З тих пір ходжу до стоматолога, як на прогулянку.

Як це узгоджується з правилом позитивних формулювань мотиваційних технік? Все просто. «Мотивація від...» орієнтована на короткострокові цілі, а реалізовувати довгострокові допомагає тільки «мотивація до...». Я б зійшла з розуму, якби перед кожним візитом до дантиста придумувала собі жахи.

Избегайте негативной мотивацииВважається, що наш мозок погано сприймає негатив, як мотивуючий початок. Так чи інакше, ми все одно прагнемо до позитивного. Згадайте, в компанії яких людей вам приємніше знаходитися - ентузіастів чи скигліїв? З ким хочеться спілкуватися знову: з тими, у кого всі навколо ідіоти, чи з тими, хто завжди знаходить приємні оцінки своєму оточенню? Завдання нашого мозку - берегти організм, тому він старанно буде уникати неприємних відчуттів. І якщо тренування асоціативно пов'язані з негативно забарвленими цілями, організм буде їх саботувати.

Для мене показовою в цьому сенсі стала історія одного російського кроссфітера. У тридцять з хвостиком років він мав 100 з хвостиком кілограм ваги. Якось ні з того, ні з сього у нього пішла носом кров. Зупинити її змогла тільки бригада швидкої допомоги. Коли наступного дня він прийшов до лікаря, той порадив йому задуматися про свій спосіб життя. Наступний раз судина може лопнути в мозку, і тоді вже легким переляком не обійдеться.

Чоловік повернувся додому, подивився на своїх малолітніх дітей, і йому стало страшно за них. У будь-який момент вони можуть залишитися без батька, через те, що він байдуже ставиться до свого здоров'я. Він пішов і купив річний абонемент у фітнес-клуб. Ось так працює «мотивація від...». Але чи надовго його вистачило, якби протягом року на кожне тренування його гнала думка про можливу передчасну кончину? Навряд чи. чоловік шукав собі позитивну мету, і знайшов її в кроссфіті. Спрацювала «мотивація до...». Тепер він не просто здоровий, підтягнутий і рельєфний, але й переповнений ідеями популяризації напрямку. «Мотивація до...» дає радість від досягнутого результату і відкриває нові перспективи розвитку.

Загалом, якщо вам потрібен чарівний пендель, використовуйте «мотивацію від...», щоб зрушити з мертвої точки. А щоб продовжити рух по заданій траєкторії, знайдіть свою «мотивацію до...». Тільки вона розкриє крила за вашою спиною. Але головне - чітко і ясно усвідомлювати, до чого конкретно ви рухаєтеся.

І наостанок, на підтвердження всього сказаного вище, послухайте, що на цю тему говорить незабутній дядько Арні:

Людмила МЕЗЕНЦЕВА

Останні публікації

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

18 серпня 2018 | 00:08
Продовжуємо розвповідб про «Програму життєвих навичок», яку розробив тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Протягом року...
Как прищепити дитині любов до книжок

Как прищепити дитині любов до книжок

04 серпня 2018 | 16:08
От же ж біда для сучасних батьків — діти проміняли книги на гаджети! Втупляться в ігри і не хочуть відкривати...
Програма Life Skills: рішучість

Програма Life Skills: рішучість

28 травня 2018 | 22:05
Як натренувати в дитині рішучість? Тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм досягає цього задопомогою розробленої ним...
Шлях до прибуткової професії

Шлях до прибуткової професії

02 травня 2018 | 09:05
«Дивись, Zumba — популярний напрям! Заняття відвідує купа народу. Можна тренувати і непогано заробляти!», — вирішим допомогти моїй тренерській кар'єрі...
Програма Life Skills: позитивне мислення

Програма Life Skills: позитивне мислення

08 січня 2018 | 03:01
Продовжуємо розповідь про програму Life Skills, яку розробив засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Він виділив 12 найважливіших...