Забіги

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

01 січня 2016 | 01:01
Пропонуємо Вашій увазі приблизний перелік забігів на 2017 рік, які планують проводити в Україні. Звертаємо увагу, що не нді заходи відображені...

Тарас «Real Deal» Шелестюк про хід кар'єри і чемпіонські перспективи

21 травня після повернення на батьківщину з США Тарас Шелестюк поспілкувався з пресою. Коротко розповів про досягнення, настрої і плани на майбутнє.

Вадим Коробенко і Тарас Шелестюк на прес-конференції боксера в Києві

Тарас Шелестюк: Приємно повернутися на батьківщину після десятимісячної відсутності. За цей період провів чотири бої: у вересні минулого року і цього року в січні, лютому і останній - у квітні. Бій 3 квітня, який транслювався національним каналом США ESPN, я виграв за очками одноголосним рішенням суддів у пуерторіканского боксера. Весь час багато працював в залі, вдосконалювався. Як результат, все вище піднімаюся за рейтингом. Сподіваюся, що скоро доберуся до чемпіонського титулу.

Скоро - це коли? Скільки приблизно поєдинків розраховуєш провести до чемпіонського?

Тарас Шелестюк: Уже в березні-квітні мені обіцяли бій за регіональний титул WBO або іншої версії. Але телеканал ESPN дав бій тільки на 8 раундів, а за регіональний титул треба провести 10. Наступний бій у мене запланований на серпень. За попередньою домовленістю це буде 10-ранудовий поєдинок і вже ведуться переговори, щоб він був титульний.

А хто суперник?

Тарас Шелестюк: Ім'я поки не відоме. Потрібно призначити дату, а від неї вже відштовхуватися по супернику. Завжди пропонуємо боксувати сильним опонентам. Але останні 2-3 бої суперники погоджуються, а через тиждень-два відмовляються. Наприклад, в останньому бою повинен був брати участь боксер з Марокко з рейтингом 29 перемог, 22 нокаутом, 2 поразки. Погодилися, підписали контракт, а через два тижні вони подзвонили і відмовилися боксувати. Не знаю, чому так відбувається, але сподіваюся, незабаром будуть гідні суперники, у яких буде приємно вигравати.

Ти провів 12 боїв. Як думаєш, який найскладніший?

Тарас Шелестюк: Швидше за все, вересневий, тому що цей бій був після операції з видалення варикозної вени. Була важка підготовка, боліла нога. Суперник був не з легких - лівша, верткий. В 4 раунді через зіткнення головами я отримав сильне розсічення. Кров'ю заливало праве око, я ним практично нічого не бачив. Команда зупиняла кров на перервах, але буквально через 30 секунд після початку раунду кровотеча знову відкривалася. Суперник намагався знову влучити туди. У бою це приносило незручність, але я залишався у фокусі, налаштованим на перемогу і здобув її. Цей бій дав мені багато досвіду і довів, що я можу боксувати у важких ситуаціях.

Стільки боїв за короткий період - це твоє бажання чи промоутерів?

Тарас Шелестюк: Це обопільна згода. Коли я підписував контракт, мені давали чотири бої на рік, але я просив більше, тому що хотів швидше потрапити в першу десятку і вийти на чемпіонський бій. Прагну набрати більше професійного досвіду, тому що аматорський і професійний бокс - це два різних види спорту. Зараз я вже краще розумію професійний бокс, хоча і не до кінця.

 Прес-конференція Тараса Шелестюка в Києві

Можна сказати, що суперники на профірингу сильніше, ніж на аматорському?

Тарас Шелестюк: Можливо. Але тільки тому, що в профібоксі кожен готується до певного бою. А в любителях на чемпіонаті світу в мене було шість боїв за два тижні - це по-своєму важко. На профірингу складнощі в тому, що я призер Олімпійських ігор, чемпіон світу, кожен опонент налаштовується йти до кінця. Він знає, що якщо виграє цей бій, на наступному він заробить набагато більше грошей. А якщо ти програв цей бій, тебе відкине далеко назад. Тому незалежно від того, складний чи легкий суперник, кожен налаштовується серйозно. Суперник може бути легкий, а ти вийдеш і програєш у нього.

Задоволений ходом кар'єри?

Тарас Шелестюк: Так. Хотілося, правда, щоб квітневий бій був чемпіонський, щоб привезти пояс в Україну, показати батькові, матері, друзям. Батько підтримує мене з самого початку кар'єри, хочу, щоб він потримав цей пояс в руках. Думаю, що в найближчі півроку-рік у нас буде привід зібратися, як зараз, і обговорити мій чемпіонський поєдинок.

Судячи зі сторінок в соцмережах, ти активно проводиш вільний час. Розкажи про це детальніше.

Тарас Шелестюк: В Америці багато парків, красивих місць - є куди поїхати, що подивитися. У 28 років я вперше потрапив в Діснейленд, куди мріє потрапити кожна дитина. І я був радий, як дитина! Приїжджають в гості друзі, родичі, ми разом подорожуємо. Нещодавно після бою взяв відпустку і з'їздив з дружиною на Гаваї - чудове місце. Раніше тільки читав про нього, а тепер розумію, чому багато хто кидає все, купує там будиночок і живе біля океану.

Ти живеш і тренуєшся в Америці. Які відчуття по приїзду в Україну? Ти приїхав додому чи в гості?

Тарас Шелестюк: Приїхав пару днів назад, наче й не виїжджав. Приємно опинитися знову в Україні.

Є відчуття, що думаєш англійською?

Тарас Шелестюк: Перший день по приїзду поїхали в центр Києва, і я зловив себе на думці «Як багато людей розмовляють українською і російською! Як багато наших в Лос-Анджелесі!». Так що схожі відчуття є. Спілкуюся багато англійською, моя дружина Аліна досконально володіє англійською, намагається кожен день зі мною розмовляти нею. Мені це важче дається, але вже є друзі з Америки, Англії. Щодня з ними спілкуюся, вдосконалюю знання мови.

Український боксер розповідає про кар'єру в Америці

Надовго в Україні? Що плануєш відвідати?

Тарас Шелестюк: Так, в Україні є куди з'їздити. Мене друзі запрошують у різні куточки. Ось до Києва приїхав - не відпускають. Батько приїхав, він не був у Києві 30 років. Плануємо разом з'їздити в Лавру, пройтися Хрещатиком. А потім обов'язково з'їздимо на Західну Україну. Пробуду тут ще 4-5 тижнів. Все залежить від того, коли мені поставлять наступний бій. Потім повернуся в Америку і почну підготовку. Дуже хочеться, щоб це був титульний. Я готовий до важких боїв, серйозних суперників.

Чи не хотів залишитися в Україні і отримати успіх, як Усик? Чи була така можливість?

Тарас Шелестюк: У мене була гарна пропозиція з Америки. Мені захотілося поїхати туди і спробувати себе на американському рингу, тому що там проводяться найгучніші бої, там кращі тренери, багато спаринг-партнерів, є умови для тренувань, проживання. У Лос-Анджелесі завжди тепло, тому тренування можна проводити в залі, на вулиці, зокрема у океану на піску. Мені цікаво було прийняти цей виклик і дійти до моєї мети - титулу чемпіона світу.

Є бажання провести бій за титул в Україні?

Тарас Шелестюк: Це можливо після того, як я виграю титул. Тоді, як чемпіон, я маю право вибору території для бою на захист. Тому я не виключаю такої можливості.

Чи працюють зараз на тебе твої досягнення на аматорському ринзі?

Тарас Шелестюк: Звичайно, коли люди чують, що я призер Олімпійських ігор, це налаштовує на певну повагу з їхнього боку. У США навіть «учасник Олімпіади» звучить гордо. Вони поважають своїх спортсменів, всі олімпійці добре заробляють, знімаючись у рекламі. Тому мене охоче запрошують на різні зустрічі, інтерв'ю. Зараз поки це трохи складно, але дружина допомагає, перекладає.

Тарас Шелестюк інтенсивно освоює англійську в Лос-Анджелесі

Брат теж збирається переходити в професіонали?

Тарас Шелестюк: Він допомагав мені готуватися до останніх двох боїв. Тренувався зі мною в залі, в двох тренувальних таборах. Але зараз він націлений спробувати себе в якості тренера. Є хлопці, які хочуть у нього тренуватися, знаючи його заслуги в любительському боксі і допомогу мені на тренуваннях.

Ти задоволений роботою Фреді Роуча? Може, плануєш підключити брата до тренувань?

Тарас Шелестюк: Задоволений Роучем. Незважаючи на те, що він сильно зайнятий, завжди контролює мою підготовку, каже помічникові Марвину Сомодіо, що робити, як працювати.

Спарингував з кимось із чемпіонів?

Тарас Шелестюк: У залі «Wild Card» багато боксерів. Я спарингував з олімпійцем Френкі Гомесом, Гленом Тапіа - багатьма гідними бійцями. З такими чемпіонами, як Мейвезер, Пакьяо ще не довелося працювати. Але я завжди готовий надати допомогу Роучу, і заодне перевірити, як я буду відчувати себе в рингу з такими зірками професійного боксу.

А з кимось із наших боксерів спілкуєшся?

Тарас Шелестюк: Так, Ваня Редкач теж живе в Лос-Анджелесі, приходить в зал на тренування. Ісмаїл Силах приїжджав, хоча він зараз в роз'їздах. Зідзвонюємося з Женею Хитровим і Сергієм Дерев'янченко, вони, правда, в Нью-Йорку. Іван Голуб, Слава Шавранський - з усіма зідзвонюємося, вітаємо з перемогами, зустрічаємося, коли є можливість. Але цих можливостей дуже мало, навіть коли живемо в одному місті. У кожного йде своя підготовка. Тільки пару раз збиралися разом сім'ями.

 Спілкування з пресою Тараса Шелестюка та його менеджера

Як тебе сприймає американська публіка?

Тарас Шелестюк: Я проводжу бої в Каліфорнії, в містах Онтеріо, Верона, Корона - там багато мексиканців, яких любить американська публіка. Спочатку зазвичай підтримують їх, але коли під час бою бачать мій рівень боксу, починають підтримувати мене. По всіх штатах, де я боксую, у мене багато фанатів і їх база розширюється. Багато з них пишуть на моїх сторінках, просять дати знати, коли наступний бій.

Коли я виходжу під MC Hammer «U Can`t Touch This», багато хто встає і танцює. Чорні боксери виходять під злий реп, і всі сидять в залі напружені. А коли ти виходиш під веселу музику, тебе сприймають по-іншому, підтримують під час бою, хочуть бачити ще і ще.

Вадим Коробенко, менеджер боксера:

Культура вболівання в Америці набагато вища, ніж в Європі. Там не обов’язково бути господарем рингу, щоб зібрати зал і отримати його підтримку. Достатньо просто демонструвати якісний бокс, як це робить Тарас.

Багатьом нашим боксерам в США дали прізвиська. Як тебе називає американська публіка?

Тарас Шелестюк: Звертаються до мене просто по імені, Тарас - це їм вимовити простіше, ніж прізвище. А нік-нейм дали «Real Deal». Це відповідає моєму характеру - люблю доводити ділом, а не словами, що я можу чогось досягти. Я роблю в рингу реальну справу, на тренуваннях віддаю себе повністю, щоб в бою після гонгу була піднята моя рука.

Фото: Людмила МЕЗЕНЦЕВА
 

Останні публікації

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

18 серпня 2018 | 00:08
Продовжуємо розвповідб про «Програму життєвих навичок», яку розробив тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Протягом року...
Как прищепити дитині любов до книжок

Как прищепити дитині любов до книжок

04 серпня 2018 | 16:08
От же ж біда для сучасних батьків — діти проміняли книги на гаджети! Втупляться в ігри і не хочуть відкривати...
Програма Life Skills: рішучість

Програма Life Skills: рішучість

28 травня 2018 | 22:05
Як натренувати в дитині рішучість? Тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм досягає цього задопомогою розробленої ним...
Шлях до прибуткової професії

Шлях до прибуткової професії

02 травня 2018 | 09:05
«Дивись, Zumba — популярний напрям! Заняття відвідує купа народу. Можна тренувати і непогано заробляти!», — вирішим допомогти моїй тренерській кар'єрі...
Програма Life Skills: позитивне мислення

Програма Life Skills: позитивне мислення

08 січня 2018 | 03:01
Продовжуємо розповідь про програму Life Skills, яку розробив засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Він виділив 12 найважливіших...