Забіги

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

01 січня 2016 | 01:01
Пропонуємо Вашій увазі приблизний перелік забігів на 2017 рік, які планують проводити в Україні. Звертаємо увагу, що не нді заходи відображені...

Рецепт боксерського успіху Іллі Примака: все можна досягти шляхом спроб і помилок

Боксер Ілля ПримакЛюбителі боксу, які стежать не тільки за світовими зірками, а й за вітчизняними талантами, напевно знають, хто такий Ілля Примак. Ті, хто захоплюється єдиноборствами в цілому, знає, що він являє собою як спортмен - тайбоксер в минулому і боксер сьогодні. Але й ті й інші цінують те, що він робить зараз. Всі його професійні бої за напруженням пристрастей завжди сперечаються з титульними боями боксерських турнірів. Артистизм, максимальна віддача та концентрація на тому, що відбувається в рингу, заряджає і втягує в вихор події навіть ту публіку, яка мало розуміється на боксерських справах. Тому впустити можливість поспілкуватися з такою особистістю було б просто злочином. І ось така можливість назріла...

FZ: Ти виходиш в ринг не роботу робити, а цікаво і з користю для справи провести час. Це лише зовнішнє враження чи ти дійсно так налаштовуєшся на бій?

Взашалі-то, сумнівна користь від ударів по голові. Але напевно це так виглядає тому, що я не дарма вибрав спорт. Ну, або він мене вибрав. Або такий збіг обставин. Я ж раніше тайським боксом займався, а потім закінчив юридичний факультет Київського національного університету внутрішніх справ з червоним дипломом. Це цивільний ВУЗ. Влаштувався на роботу за фахом. Зазвичай старші хлопці після того, як закінчували навчання і йшли працювати, спорт кидали. А мені спортом подобалося займатися.

Тренер Іллі Примака - Дмитро МадулуFZ: Що за работа?

Я працював юристом з корпоративного права в компанії International Law Firm "Integrites" - злиття і поглинання підприємств. У нас штат юристів був близько 70 чоловік. 60-70% моєї роботи велося англійською мовою. До нас зверталися в основному нерезиденти, ми писали для них юраналізи та інше.

Але це нудно. Для цієї роботи потрібна посидючість, флегматичний характер. Я ж більше холерик. Навіть під час роботи в обідню перерву бігав в зал тренуватися, потім після роботи їхав на вечірнє тренування. Але робота була допізна, я не встигав, намагався пізніше приїжджати, або хоча б під кінець.

А потім я випадково познайомився зі своїм нинішнім тренером, Дімою Мадулую. Ми з ним поспілкувалися, я спочатку приїздив до нього раз на тиждень, потім кілька разів. Він придивився до мене і взяв наді мною шефство - сам став підлаштовуватися під мій час. Почалися спаринги, бої, ми росли. І так я пов'язав себе з боксом.

FZ: А не шкода часу, витраченого на навчання, на роботу не за велінням душі?

На навчання трохи шкода. Але я підкований в багатьох юридичних питаннях. В принципі, мені подобається розвиватися у багатьох напрямах. Одне вибрав основне, а в інших просто цікаво.

FZ: Але в тебе не було свідомого переходу з тайського боксу на бокс?

Ні, не було. Просто було бажання розвиватися далі в спорті. Не важливо в якому. Я в дитинстві крім спорту більше нічим не захоплювався. Тобто поганим. Так, серйозно, я ніколи в житті не курив, навіть алкоголь не вживав.

FZ: Не тягнуло чи принципово відмовлявся?

Взагалі не тягнуло. Серйозно! Дуже пишаюся, що ніколи в житті не пробував курити. Алкоголь - трохи вино і шампанське. Все. Я просто жив зі спортсменами, тренувався з ними. Однокласники - так, все це навколо було, але не тягнуло. Я просто знав, що мені після цього важко буде на тренуванні, і тренер буде лаяти.

Для спортсмена найголовніше - це оточення, вважає Ілля Примак

FZ: Як для тебе пройшов цей перехід з одного виду спорту в інший?

Тайський бокс мені по-своєму подобається, але як професійний спорт він дуже травматичний. Я брав участь у професійному турнірі з тайського. Там була вісімка боїв, я провів три. Після них я відновлювався кілька місяців. Місяць провів взагалі без тренувань. Ходити не міг, кульгав. А після боксу, три дні відпочив - і все, я знову в обоймі.

Мої знайомі хлопці, теж кажуть, що це дуже травматично. Наприклад, Женя Шевченко, який тут в Києві тренувався у Микити Власова, а тепер вже два роки живе і тренується в Голландії в Mike`s Gym. Він підписав з ними контракт, непогано виступає, але теж каже, що дуже важко, конкуренція висока, а оплата набагато нижче, ніж в боксі.

Бокс - це світовий спорт. А те, чим вони займаються - молодий напрямок. Мені здається, пік К-1 вже пройшов. Раніше були гонорари високі, а зараз не дуже. Зараз ще ММА почав розвиватися, а бокс як був, так і є.

Ілля Примак в бою проти Валентина Куца

FZ: До речі, а змішані єдиноборства тебе не цікавлять?

Взагалі не цікавлять. Не хочу нічого поганого сказати ані про цей спорті, ані про спортсменів, які ним займаються, але я особисто для себе не можу зрозуміти, що це таке - бокс, боротьба чи ще щось?

Неможливо одночасно добре грати у великий теніс і настільний теніс. У мене є знайомі, професійні тенісисти з настільного. Так їм категорично заборонено брати в руки велику ракетку. Серйозно! Так само і тут, можна або добре боротися, або добре бити. А між ударною технікою і боротьбою я взагалі не бачу паралелі. Іноді мій час на тренуванні перетинається з тренуваннями з ММА. Я дуже критично дивлюся на їх відпрацювання руками. Мовчу, звичайно, але дивуюся.

FZ: Ти тренуєшся в різних залах по Києву. Який основний?

У мене основний - тренер. Ми з ним команда дуже мобільна. Вірніше, команда у нас велика. У мене є тренер з фізпідготовки, з боксу, дієтолог, який також забезпечує нас спортивним харчуванням, і масажист. Коли мені треба займатися фізпідготовкою, тренер з боксу не втручається. Він щось знає на якомусь рівні, але все одно цими питаннями займається окремий тренер. Він розробляє мені цикл, починаючи з бігових, потім з силових тренувань і на завершення - на витривалість, крос-фіт. А потім приходить час тренера з боксу і я починаю чисто бокс.

Кожен день ходити в зал як на роботу - це дуже нудно. Тому у нас є кілька залів, в яких ми можемо проводити тренування. У тому числі на свіжому повітрі, в тому числі за містом. Ми спеціально виїжджаємо, проводимо бігові, силові тренування, на техніку. Потренувалися, викупалися, поснідали - і в місто, кожен у своїх справах. Адже Діма працює тренером з боксу - в «Атлетіко», «Спортлайф», «Нью Бокс Студіо».

Ілля Примак в бою проти Валентина Куца

FZ: Скільки часу зазвичай займає підготовчий цикл?

Все залежить від того, скільки часу у мене до бою. Зазвичай інтервали між боями 2,5-3 місяці. Приблизно місяць йде силове тренування, потім 2,5-3 тижні - техніка, потім - спаринги, передостанній етап - підгін ваги і фінальний - сам бій.

Немає такого, як в любительському боксі, коли я кожен день приходжу на тренування і роблю одне і те ж: розминка, рукавички, мішки і пари. Тут цикл, який має період нарощування обсягу тренувань, потім спад.

FZ: Напевно, таке і психологічно легше витримувати.

Звичайно. Коли ти вже пройшов всю дистанцію і замість 10 відведених тобі раундів працюєш вже шість - начебто і напрацював необхідне, а у тебе ще сили є.

Так, психологія теж має значення. З багатьма людьми спілкувався з цього приводу - всі звертають увагу на психологію професійного боксу. Хоча штатний психолог - це вже занадто. Це американська практика ходити щотижня до психолога. У нас є для цього краще друзі. У мене тренер найкращий друг, кращий психолог. Він бачить мій настрій, якщо мені треба, дасть відпочинок на пару днів.

Як відпочиває боксер Ілля Примак в міжсезонний період

FZ: При підготовці до профбоїв кожен готується конкретно під суперника, але все одно у кожного бійця в рингу можна простежити свою манеру бою. Мені твою ідентифікувати не вдалося - з кожним суперником працюєш зовсім інакше. Сам як вважаєш, чи є в тебе індивідуальний стиль?

Ми дізнаємося про суперника десь за місяць, якраз тоді, коли закінчується етап силової підготовки і починається снарядна робота. Фізика завжди важлива, не дивлячись на суперника. Тренер переглядає його бої, по вісім-десять разів, аналізує, записує щось. І вже за цими результатами ми починаємо напрацьовувати. Сам я не люблю дивитися бої. Я працюю за завданням, що говорить тренер - я йому повністю довіряю. Вже наприкінці підготовки можу переглянути відео, і розумію, що у мене реально є проти суперника арсенал і я можу працювати. Ми готуємося під кожного окремо - тут треба більше на ніжках, тут більше силової, тут ми ставимо удар на праву руку. Все дуже серйозно. Серйозно і цікаво. Нічого ніколи не повторюється.

FZ: Створюється враження, що ти наперед прорахував всі можливі варіанти розвитку подій у рингу аж до дрібниць.

Стараюся. З боку воно може так і виглядає, але насправді, коли ми потім переглядаємо бій, бачимо купу недопрацювань: тут впустили, тут не включили, тут треба було з четвертого раунду починати, а ти з другого вже зачепився. А загальна картина - так, відсотків на 65 я собою задоволений.

FZ: Досвід в тайському боксі тобі заважає чи допомагає?

Взагалі не відчуваю ні перешкод, ні допомоги. Тайський бокс - це тайський бокс, а бокс - це бокс.

Ілля Примак зараз віддвє перевагу боксу на відміну від тайського бокса

FZ: У тебе спочатку була серія перемог нокаутами, а потім - рішеннями. Суперники стали серйозніше?

Хлопці стали більш досвідчені, а досвідчений спортсмен від новачка відрізняється тим, що якщо йому дуже важко, він не впаде, а буде в`язати бій. За це в боксі ніяк не карають, просто будуть увесь час розводити. Він буде робити абсолютно все, щоб вистояти на ногах: йти від удару, в'язати суперника, не давати йому вдарити, максимально заважати йому закінчити перемогу достроково. Тому що перемога достроково приносить багато поінтів, а поінти - це твоє місце в рейтингу, відповідно і вище гонорари.

FZ: Останній раз ти виходив у хакі. Ти визначився з іміджем?

Ми проаналізували вихід боксерів К2 і Elite Boxing Promotions - це стандартні чорні труси з білим написом. Якось нудно. А ми на кожен бій виходимо, як на війну. Не просто боксуємо, а воюємо - треба характер показати, силу волі, стійкість. Останні бої були важкі по техніці. Думаю, це було помітно. Публіка завжди все бачить.

Ілля Примак вирішив виходити в хакі

FZ: Наскільки пам'ятаю, в залі тайського боксу певний час носив ти дреди, за що був прозваний Растаманом. Зараз ти лисий - як щодо прізвиська?

Я не був Растаманом!

FZ: Принаймні, позаочі тебе так іноді називали.

В очі мені ніхто такого не казав. Растаман - це щось пов'язане з наркотиками і дивною музикою. Мені навпаки, подобається музика важкого чорного гетто. Я ж захоплююся хіп-​​хопом, репом.

Илья Примак увлекается не только боксом, но и хип-хопом

Мені тоді було років 16-18. Це був період становлення особистості, було цікаво ходити так. До того ж у мене були кумири Леннокс Льюїс, який теж носив дреди. Хоча у мене просто були вздовж голови заплетені косички типу колосок. Вони абсолютно не заважали тренуватись і виглядали непогано.

FZ: А зараз якесь прізвисько формується?

Поки що ні. Його дає публіка, якщо бачить якусь "коронку" або особливість в поведінці. Буду виходити на ринг і рвати зубами канати - назвуть психом, буду всіх впевнено перемагати нокаутами - дадуть призвісько Бам-Бам. Правда, у Брендона Ріоса вже є таке призвісько. У мене поки що немає ніякого.

FZ: Я дивлюся, у тебе від боя до боя з'являється все більше і більше татуювань. Існує якась системна накладання?

Так, є. Встигнути до кінця життя покрити татуюваннями максимальну кількість шкіри.

FZ: Наіфщо? Что вони тобі дають?

Захист! Тіло ніби залізне стає. Кожне татуювання має прихований або явний зміст. Наприклад, на руці у мене три воїна, а зверху - три черепа. Це символізує мирське життя і неминучість смерті. На плечі напис Straight Edge - це філософія життя, якої я дотримуюся. Це дуже консервативний напрямок молодіжної субкультури, який виник на противагу панк-року та хіпі рухам, які проповідували розпусту, наркотики, алкоголь і тусовки. Символ цього руху - три хрести, три заперечення: алкоголю, наркотиків і тютюну. Грубо кажучи, рух за здоровий спосіб життя.

Straight Edge - философия жизни Ильи Примака

Але я не жорсткий шанувальник, це для мене як символ. У них є поняття "чиста людина 5 років, 8 років" - той, хто відмовився від вживання цих речей на даний період. А я чистий з народження. Я не труїв свій організм нічим. Я дуже старанно працюю над тим, щоб його розвивати, щодня, без вихідних. І після цього вбивати його чимось? Ні!

Тесты на различные показатели организма во время тренировокFZ: Але фотографії на Фейсбуці та у Вконтакті свідчать, що в Інфізі над тобою ставлять якісь експерименти.

Так, мене запросили хлопці з національної збірної з боксу, з Українських отаманів прийняти участь в тестуванні. На жаль, я не можу брати участь з ними в змаганнях, бо вже перейшов у професіонали і тепер вже не можу повернутися в аматори. Але їм цікаво було перевірити мої показники.

Протягом трьох днів ми проходили низку тестів: психологічні, різні аналізи, тести на реакцію, швидкість і витривалість. Давалися навантаження різної інтенсивності - на біговій доріжці, на мішку. І в процесі навантаження близько п'яти разів брали кров - перевіряли рівень гідратації організму. Потім після навантаження через 3, 10, 20 хвилин, щоб встановити, наскільки швидко відновлюється організм. За їх результатами вибудовувався графік, з якого було видно на якому етапі, як поводить себе мій організм. Всі дані заносилися в таблицю і формувалася картина на мого нинішнього стану і давалися рекомендації для розвитку. У мене за всіма параметрами виявилися хороші показники - десь в нормі, десь вище норми. Якщо взяти за ідеал 100%, то у мене за деякими показниками дотягувало до 97%. Це дуже важлива інформація для тренувань. Тим більше що тренер мене одного так серйозно веде. Тому він проаналізував результати, скорегував роботу.

FZ: Відомо щось про наступний бій?

Так. 13 жовтня в Амстердамі в Королівському театрі Карре проведу бій за вакантний титул WBF в напівсередній вазі проти Рафіка Арутуняна. Це вірменський боксер, який виступає за Нідерланди. Має сім перемог, п'ять нокаутів і жодної поразки. Ось днями їдемо в Буковель на збори, будемо готуватися.

FZ: Які в принципі в тебе амбіції в боксі?

Амбіції професійного боксу - це гроші і слава. Може для інтерв'ю хтось говорить щось інше, але спілкуючись з колегами, з хлопцями з тайського боксу, які вийшли на національний рівень - це слава і заробити максимальну кількість грошей.

FZ: І для чого це «багато грошей»?

Це та ж самореалізація через спорт. Ось ти став чемпіоном світу, і що далі? Треба розвиватися вище, а там вже як вийде.

Иль примак в бою с Игорем Фанияном

FZ: Чим займешся, коли закінчиш кар'єру в боксі?

Можливо тренерством займуся. Але коли я навчався на юрфаці, у мене виникла ідея, яка не покидає до сих пір - це викладацька діяльність. Ще коли вчився, я розумів, що матеріал треба б давати трохи по-іншому. Тим більше що це легко можна поєднувати зі спортом. Набираєш необхідну кількість годин, які повинен начитати студентам. Але потім вирішив спробувати себе в роботі, а потім зрозумів, що бокс крутіше. Але книжки читаю.

А чому Ви не питаєте, чим я захоплююся?

FZ: І що тебе захоплює крім боксу?

Крім боксу я захоплююся бігом. У мене в планах пробігти восени марафон. Але не просто пробігти, а на результат. І ще велоспортом захоплююся. Купив собі велосипед шосейний, роблю поїздки за місто по 200-300 км. Готуюся, розробляю собі маршрут і їду. Можу в Житомир з'їздити і назад на середній швидкості без зупинок. Знайомі професійні велосипедисти вчать мене: темп, посадка - все теж дуже цікаво.

Кроме бокса Илья Примак уважает велоспорт

FZ: А за скільки плануєш пробігти марафон?

Не знаю. Я зараз з тріатлоністами тренуюся, тому хочу поставити собі мету: бігти, дивитися на годинник і бігти. Поки точну цифру собі не визначив, хочу поставити середню тренувальну і поліпшити цей результат.

FZ: Скільки бігаєш за тренування?

У мене бігові тренування абсолютно різні бувають: швидкісні, вибухові, на витривалість. Якщо взяти середній боксерський бій, 12 раундів по 3 хвилини і хвилина перерви, то виходить 47 хвилин. І ось ми беремо дистанцію і біжимо її 47 хвилин. Не рівномірно, а спочатку по зростаючій, а потім на спад, плюс прискорення. Виходить, малюємо картину бою: рокачування, середні раунди і завершальні. В середньому мій темп - 10 км біжу за 39 хвилин. Іноді цю дистанцію біжу з медболом в руках. Це не те ж саме, що бігти з двома гантельками по півтора кг. Коли у тебе в руках м'яч, ти біжиш тільки ногами, руками собі допомагати вже не можеш.

Бег - еще одно увлечение Ильи Примака

А ще ми підключаємо спортивну ходьбу. Біг порівняно з нею - це ніщо! Зате коли після всього цього я повертаюся в бокс, почуваюся як риба у воді. Але нове - це завжди добре. Зосереджуєшся то на одному, то на іншому, потім ще зал змінили один, другий - втоми від боксу практично не буває. Іноді на фінальному етапі щось може відчуватися, але тут йде робота тренера, як психолога. Завжди налаштує мене, що найскладніше вже позаду, залишилось найлегше - бій. Позаду стільки годин роботи, стільки сил, що ці півгодини - майже ніщо. Ти виходиш, робиш свою роботу, яку ти вмієш робити добре, і отримуєш результат.

FZ: Якби у тебе було ще одне життя, як би ти його прожив?

Таке філософське питання... Треба або не думати, відразу відповідати, або довго думати...

Я не бачу себе в комерції, бізнесі, офісній роботі, політиці. Я себе бачу ближче до тіла людського. Може, медициною зайнявся б. Всі мої тренування побудовані, в тому числі, і на знаннях про тіло. Мені дуже подобається біомеханіка тіла. У вільний час читаю для себе літературу, яку вивчають хлопці в Інфізі, для розуміння.

У будь-якому випадку все досягається шляхом спроб і помилок. Ми всі так вчимося, живемо. Думаю, що б я не вибрав, шляхом спроб і помилок життя все одно завернуло б в те русло, в якому воно повинне бути. Єдине, хотілося б, щоб у нас в країні умови для спортсменів були кращі. Хоча, це труднощі, які роблять нас сильнішими.

Бесіду вела: Людмила МЕЗЕНЦЕВА

Останні публікації

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

18 серпня 2018 | 00:08
Продовжуємо розвповідб про «Програму життєвих навичок», яку розробив тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Протягом року...
Как прищепити дитині любов до книжок

Как прищепити дитині любов до книжок

04 серпня 2018 | 16:08
От же ж біда для сучасних батьків — діти проміняли книги на гаджети! Втупляться в ігри і не хочуть відкривати...
Програма Life Skills: рішучість

Програма Life Skills: рішучість

28 травня 2018 | 22:05
Як натренувати в дитині рішучість? Тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм досягає цього задопомогою розробленої ним...
Шлях до прибуткової професії

Шлях до прибуткової професії

02 травня 2018 | 09:05
«Дивись, Zumba — популярний напрям! Заняття відвідує купа народу. Можна тренувати і непогано заробляти!», — вирішим допомогти моїй тренерській кар'єрі...
Програма Life Skills: позитивне мислення

Програма Life Skills: позитивне мислення

08 січня 2018 | 03:01
Продовжуємо розповідь про програму Life Skills, яку розробив засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Він виділив 12 найважливіших...