Забіги

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

01 січня 2016 | 01:01
Пропонуємо Вашій увазі приблизний перелік забігів на 2017 рік, які планують проводити в Україні. Звертаємо увагу, що не нді заходи відображені...

Як вдало провалитися крізь землю

Жодна річ не поверне до тями так, як зміна оточення, зустріч зі своїми страхами, сплеск адреналіну та «хепі енд». Минулого року такою таблеткою для мене став спуск у дренажну систему «Нікольська». Цього року, коли життя знову почало виходити з-під контролю, я спустилася в «Аскольдову».

Підземелля Києва. Аскольдова

Рекомендую для старту

Мої родичі гидливо морщилися, дізнавшись, куди я збираюся: «І нащо воно тобі треба — лазити каналізаціями? Там же стільки інфекцій!» Скільки саме, я вже не уточнювала. Знаю точно, вони не спускалися туди зішкребати проби в пробірочки. Але, признаюсь чесно, сама слабко уявляла, що воно таке — дренажна система міста. Хоча про її принципову відмінність від каналізаційної я здогадувалась.

Але на місці мене чекав інший розрив понятійного шаблону. В анонсі до екскурсії пообіцяли кожному видати бахіли, щоби ми відчували себе сухо й більш-менш комфортно. До цього дня у якості бахіл мені видавали тільки синенькі поліетиленові чохли-черевики. А тут мені вручили гігантські гумові чоботищі приблизно 45-го розміру з халявами до середини стегна, які фіксувалися лямками на поясі. Волочачи ноги по асфальту, ми дісталися потрібного люка и на диво акуратно спустилися в нього — здійснилася ще одна мрія дитинства!

«Нікольська», якщо я не помиляюсь, — найкоротша (1,5 км), але й найдревніша дренажна система Києва, якою проводять екскурсії. Більша частина переходів облаштована в 1915 році, тобто понад сто років тому. Так, у мозок одразу вп’ялася думка: «А раптом уся ця древність саме зараз і завалиться?» Особливо настирно думка зудить підчас довгих переходів вузькими проходами з низьким склепінням, де навіть лікті не вдається вільно розставити. Човгаєш таким коридором у позі літери Г хвилину, другу, помічаєш, що склепіння стає нижчим, і тут десь здалека чуєш голос провідника: «Тут метра півтора треба проповзти!» Чорт!

Підземелля Києва. Нікольська

Насправді, страх охопив не перед вузькою галереєю, а підчас довгого переходу. Коли монотонно шаркаєш нерівним дном струмочка, відчуваєш, як від незручної пози забилися м’язи попереку, сідниць, стегна, раптом усвідомлюєш, що ти не можеш звично випростатися і зняти з них напруження. Здається, що в цій позі будеш жити вічно. Саме тоді й охоплює страх…

Клаустрофобія? Можливо. Але я швидко віднайшла спосіб, як із нею владнати. На черговій розвилці, де ми зупинилися послухати провідника, я пропустила всіх уперед і стала в кінці колони. Позаду мене — нікого, тільки непроглядна темрява. Під враженням від розповідей про любителів-невдах, які більше ніколи не піднімуться на поверхню, стала вигадувати Чорного Дігера. Він крадеться за мною й ось-ось покладе холодну руку на плече чи схопить за щиколотку... Страх перед завалами як рукою зняло :) Холодною дігерською рукою.

Другий дубль

Можливо, через це я відклала похід до «Аскольдової» на цілий рік. Але другого разу обійшлося без страхів, хоча під землею ми пробули набагато довше — ця система довша «Нікольскої». Можливо, справа в компанії — зібралося багато жартунів. Треба сказати, жарти були передбачуваними, але все ж вони відволікали від темних думок.

Підземелля Києва. Аскольдова

В «Аскольдовій» теж є невеликий відрізок із древніми проходами, але в основному вона облаштована в післявоєнний час. У ній більше води, якщо порівняти з «Нікольською». Ми декілька разів зупинялися, доки провідник робив необхідні маніпуляції, щоби ми по двоє проскочили під водопадами та не сильно змокли. Треба сказати, проскочити в тих самих чудо-чоботах слизькою іржавою драбиною з ліхтариком у руці — завдання не з легких.

Ще одне видатне надбання «Аскольдової» — грибочки Черновецького. На одному з відрізків галереї наприкінці екскурсії зі стін і склепіння звисає неймовірно приваблива жовтувато-біла бахрома. На смак не знаю як, але на вид дуже екзотично.

Отже, екскурсії рекомендую всім, хто хоче відкрити для себе темний бік Києва й зокрема себе самого.

Зі своїми фотографіями з місця подій у мене не склалося, тому позичаю в екскурсоводів з офіційної сторінки Facebook. Сподіваюсь, вони не проти :)

Останні публікації

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

18 серпня 2018 | 00:08
Продовжуємо розвповідб про «Програму життєвих навичок», яку розробив тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Протягом року...
Как прищепити дитині любов до книжок

Как прищепити дитині любов до книжок

04 серпня 2018 | 16:08
От же ж біда для сучасних батьків — діти проміняли книги на гаджети! Втупляться в ігри і не хочуть відкривати...
Програма Life Skills: рішучість

Програма Life Skills: рішучість

28 травня 2018 | 22:05
Як натренувати в дитині рішучість? Тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм досягає цього задопомогою розробленої ним...
Шлях до прибуткової професії

Шлях до прибуткової професії

02 травня 2018 | 09:05
«Дивись, Zumba — популярний напрям! Заняття відвідує купа народу. Можна тренувати і непогано заробляти!», — вирішим допомогти моїй тренерській кар'єрі...
Програма Life Skills: позитивне мислення

Програма Life Skills: позитивне мислення

08 січня 2018 | 03:01
Продовжуємо розповідь про програму Life Skills, яку розробив засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Він виділив 12 найважливіших...