Забіги

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

Приблизний перелік забігів на 2017 рік

01 січня 2016 | 01:01
Пропонуємо Вашій увазі приблизний перелік забігів на 2017 рік, які планують проводити в Україні. Звертаємо увагу, що не нді заходи відображені...

Как прищепити дитині любов до книжок

От же ж біда для сучасних батьків — діти проміняли книги на гаджети! Втупляться в ігри і не хочуть відкривати для себе захоплюючий світ книжкових героїв. А був же час, коли… Був час, когли батьки точно так само журилися: дітей не відірвати від книг, вони проводять час у вигаданому світі, а не в реальному. Тепер користь книг очевидна, але у дітей з'явилися нові спокуси.

Але це ліричний відступ. Точніше, вступ розповіді проте, як я подолала проблему зі своєю семилітньою донькою, яка читати вміла, але не дуже хотіла. Вона з книжок хатинки будувала.

як прищепити дитині любов до книжок

Жодних зверхнових прийомів

Так, розчарую одразу. Нічого зверхнового і ультранестандартного я не використовувала. Опиралася на відомий постулат. Кодна дитина змалечку розвивається через наслідування: від сліпого до осмысленного залежно від віку. Тому логічний і природній спосіб прищепити дитині цікавість до книжок — самій їх читати. Але, як виявилося, для досягнення педагогічного ефекту необхідно дотриматись декількох важливих умов:

  1. Будь на виду з книгою. Заставлені книгами полички в домі зовсім не кажуть дитині про те, що ти любиш читати. Вони сприймаються скоріше, як предмети інтер'єру. Щоби продемонструвати дитині їх цільове значення, їх необхідно читати так, щоби дитина обов'язково бачила тебе за цією справою.
  2. Читати печатні книги — ті самі у палітурках, де сторінки перегортаєш вручну, а не прокручуючи бігунок у редакторі. Це була моя перша помилка: я читала їх на комп'ютері, закінчивши роботу. Але дитина не бачила принципової різниці: мама так само сидить перед монітором, втупившись у черговий текст.
  3. Роби це регулярно. Читання має стати природньою, передбачуваної для дитини частиною життя. Все, що вона может передбачити, у чому вона впевнена, заспокоює її і викликає позитивні емоції. А саме цього ми і прагнемо — щоби вона любила читати. Тому, наскільки не стомишся до кінця дня, хоч дві сторінки тексту мають бути прочитані на очах у дитини. Мені іноді доводилось перечитувати їх по декілька разів, щоби вникнути в суть, оскільки стомлений мозок взагалі відмовлявся сприймати будь-що.
  4. Створюй умови. У домі має бути достатньо дитячих книг, які би відповідали інтересам дитини. Так, для цього необхідно дослухатися до неї, відмічаючи про себе її інтереси. Але багато залежить від її віку. Для дошкільнят достатньо книг з яскравими картинками. У нас до початку експерименту вже була окрема поличка, заставлена книгами для дітей приблизно від 5 до 8 років.
  5. Запасися терпінням. Не очікуй, що через тиждень дитина сяде поряд з томиком Шевченка чи Франка і буде із захватом вникати у класику. Зрештою, батькам теж треба отримувати задоволення від читання, то ж насолоджуйся!

Як це було у нас

Щоб вразити доньку одразу, для цієї місії я вибрала «Шантарам» Девіда Робертса у подарунковому виданні. «Мама, ти будеш читати цю величезну книгу? Без картинок, з такими маленькими буквами?!», — перше влучення й одразу в точку!

Кожного вечора я пускала дочку за свій комп'ютер погратися у дитячі ігри: «Ти сідай, а я хочу почитати. Там саме дуже цікаві події розгортаються». Книгу я читала довго, близько півроку. Першу половину цідила по сторінці–дві на день. Починаючи з другої вже перейшла на глави, а останню третину прочитала за тиждень, засиджуючись до чотирьох ранку. Це вже не для дитини, звичайно. Було дійсно цікаво.

дитина не любить читати

Тому не одразу помітила, коли експеримент перейшов у позитивну фазу. Підозрюю, що почалось все за моєю спиною, а потім я раптом виявляю дочку за чималенькою дитячою книгою. Далі справа залишилася за дрібницями — купувати їй цікаві видання, які підігріють захоплення. Зараз я вже прийшла до розуміння, що бібліотека — то справжнє спасіння для сімейного бюджету.

Таким був наш позитивний досвід з книгами. Звичайно, є й інші. Наприклад, читати дитині книгу и прериватися на цікавому місці, згадавши про важливі справи. Залишаєш розкриту книгу поряд із дитиною, а сама йдеш надовго. Можна просто примушувати до читання заохоченнями та покараннями. Способів багато, є з чого вибрати потрібний. У нас спрацював цей, чого і вам бажаю.

Останні публікації

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

Як виховати в дитині хоробрість: програма Life Skills

18 серпня 2018 | 00:08
Продовжуємо розвповідб про «Програму життєвих навичок», яку розробив тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Протягом року...
Как прищепити дитині любов до книжок

Как прищепити дитині любов до книжок

04 серпня 2018 | 16:08
От же ж біда для сучасних батьків — діти проміняли книги на гаджети! Втупляться в ігри і не хочуть відкривати...
Програма Life Skills: рішучість

Програма Life Skills: рішучість

28 травня 2018 | 22:05
Як натренувати в дитині рішучість? Тренер і засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм досягає цього задопомогою розробленої ним...
Шлях до прибуткової професії

Шлях до прибуткової професії

02 травня 2018 | 09:05
«Дивись, Zumba — популярний напрям! Заняття відвідує купа народу. Можна тренувати і непогано заробляти!», — вирішим допомогти моїй тренерській кар'єрі...
Програма Life Skills: позитивне мислення

Програма Life Skills: позитивне мислення

08 січня 2018 | 03:01
Продовжуємо розповідь про програму Life Skills, яку розробив засновник американського клубу Peak Performance MMA Пол Хальм. Він виділив 12 найважливіших...